Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.
ZAMKNIJ

Ostatnimi czasy wzrasta popularność świec sojowych. Takie świece mają wiele zalet ‒ są ekologiczne, długo się palą i są bezpieczne dla zdrowia. Co jeszcze warto wiedzieć o takich świecach? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

 

Świece sojowe ‒ co to? 

 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są świece sojowe. Świece sojowe  wytwarzane są z wosku sojowego. Wosk sojowy to olej wyciśnięty z pestek soi, który następnie zostaje w odpowiedni sposób utwardzony. Zazwyczaj do wosku dodawany jest też olejek eteryczny, na przykład lawendowy, a to sprawia, że świeczka wydziela wyjątkowy zapach. Takie świece często sprzedawane są w porcelanowych słoiczkach ‒  dzięki temu świeca nie tylko doświetla pomieszczenie, ale też doskonale się prezentuje. 

 

Świeca sojowa a parafinowa 

 

Jak już wspomnieliśmy, świece sojowe to świece ekologiczne. Co dokładnie odróżnia je  od standardowych świec parafinowych? Już wyjaśniamy.

 

Świece parafinowe to świece wykonane z wosku, który jest produktem ubocznym frakcjonowania paliwa z ropy naftowej. Kiedy świeczka jest zapalona, wydzielane są szkodliwe dla naszego zdrowia, jak również dla środowiska substancje, na przykład benzen i toluen. Benzen i toluen to związki rakotwórcze. 

 

Jakie jeszcze zalety ma świeca sojowa? 

 

  • Temperatura spalania i topnienia świec sojowych jest niższa  w porównaniu ze świecami parafinowymi, dzięki temu palą się one znacznie dłużej.
  • Świece sojowe wytwarzają aż 90% mniej sadzy niż świece parafinowe. 
  • Zapach wydzielający się z takie świecy jest intensywny i bardzo przyjemny.
  • Świece sojowe często robione są ręcznie oraz z dbałością o każdy szczegół i  doskonale się prezentują 

 

Zastosowanie świec sojowych 

 

Świece sojowe coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach prywatnych, ale również z salonach masażu, w gabinetach kosmetycznych, w salonach SPA, w restauracjach i kawiarniach. Naturalne świeczki wprowadzają wyjątkowy klimat i pozwalają na chwilę relaksu, warto więc zdecydować się na taki zakup. 

Podpowiadamy również, że świeczka sojowa może być miłym upominkiem dla bliskiej nam osoby. 

 

Ceny świec sojowych

 

Ile zapłacimy za świeczkę sojową? Cena zależy od kilku czynników, między innymi od wielkości świec, jak również od tego czy kupimy świeczkę w porcelanowym pojemniku, czy w szklanym słoiczku. Standardowy przedział cenowy to około 40- 70 zł. 

 

Gdzie można kupić świece sojowe?

 

Świeczki sojowe zakupicie w naszym sklepie. Każdą ze świeczek robimy ręcznie w naszej manufakturze, świece nie kopcą się i nie wytwarzają szkodliwych substancji, a olejek z lawendy z naszej własnej plantacji wydziela wyjątkowy zapach. 

Ponadto, zapewniamy szybką dostawę do domu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą świec zapachowych i świec sojowych.

Sprawdź również

Świece sojowe
Czytaj dalej»
Maceraty, hydrolaty, olejki…
Czytaj dalej»
lawenda jadalna
Lawenda w kuchni
Czytaj dalej»
natura nasz skarb
Natura, nasz skarb
Czytaj dalej»